Garanti Yardım Merkezi 

İade ve İptal Şartları

Garanti ŞartlarıMarka Servis Listesi
 
Garanti Şartları

 

Ürünlerinizin garantisi var mı ?

turgutticaret.com'dan satın almış olduğunuz tüm ürünlerin garantisi tüketici hakları yasasında bulunan maddeye göre belirlenmiştir.Bu madde içeriğine göre; ithalatçı veya imalatçı firmalar, ithal ettikleri veya ürettikleri sanayi malları için bakanlıkça onaylı garanti belgesi düzenlemek zorundadırlar ve garanti süresi ürünün fatura tarihinden itibaren başlar.

turgutticaret.com’un teknik servisi bulunmamaktadır. Arızalı ürününüzü ürün içeriğinde yer alan garanti belgesi yada kullanım kılavuzunda bulabileceğiniz en yakın teknik servise göndermeniz gerekmektedir.

Arızalı ürünü gönderirken faturası ile birlikte, arızanın nedenini belirten bir not göndermeniz arızanın belirlenmesi konusunda süreci kısaltacaktır.

Arızalı ürünü garanti kapsamı dışına çıkaran kullanım hataları nelerdir ?

Elektrik ve kullanıcının kullanımından doğan arızalar (elektrik kesilmesi, voltaj dalgalanması , makinaya ait olmayan aksesuar takılması yada kullanılması zorunlu olan aksesuarların kullanılmaması gibi), garantili ürünlerde yetkili servis dışında herhangi bir müdahalenin yapılması, garanti etiketi olan ürünlerde etiketin zarar görmesi, cihazın dış yüzeyinde oluşan kırık, çizik vb. nedenlerden meydana gelen arızalar, tozlu, rutubetli, aşırı sıcak ya da soğuk ortamlarda kullanılma sebebi ile oluşan arızalar, sel, yangın, deprem, yıldırım düşmesi vb. doğal afetlerin sebep olduğu arızalarda garanti kapsamı dışındadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR